Gece görüşlü araç kamerası modelleri - VİP Site Tanıtımları - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Forum

Gönderen Konu: Gece görüşlü araç kamerası modelleri  (Okunma sayısı 595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GameLear

  • Administrator
  • *
  • İleti: 305
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Akademik: Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu
  • Bölüm: Bilgisayar Proğramcılığı
Gece görüşlü araç kamerası modelleri
« : 07 Mayıs 2017, 01:12:57 »

Günümüzde çoğu araçta bulunan ve trafik kazalarının oluşmasında hangi tarafın suçlu olduğunu gösteren yepyeni ve en çok tercih edilen cihaz araç kamerası olarak tanımlanmaktadır. Taksi, otobüs, minibüs, tren ve tranvay gibi toplu taşıma araçlarında araç kamerası kullanılması kanun olarak kabul edilmiştir ve ilerleyen günlerde de özel araçlarda da kullanılması zorunlu bir ekipman olarak araçlarda yerlerini alacaktır.

Araç İçi Kamerası Nedir?


Gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği yeniliklerden olan, trafik kazalarının azalmasında ve düzenli araç kullanımına yardımcı olacak alete araç içi kamerası adını verebiliriz. Araç içi kameraları hem yolculuk esnasında doğa olaylarını çekerken hem de kaza gibi olası durumlar içinde birer delil olarak kullanılabilecek kayıtlar yapabilmektedir. Bir çok özellikleri olan araç içi kameraların özellike araç içi gece görüşlü kamera< özelliği sayesinde gece bile en yüksek kalitede görüntüler elde edebilme imkanına sahip olursunuz. Bu kameralar aracınızla seyir halindeyken kayıt yapmak amaçlı kullanılırken aynı zamanda da evinizde, iş yerinizde, otoparkınızda ya da aracınızın içerisinde güvenlik kamerası olarakta kullanabilirsiniz. Araç içi kameraların bataryası sayesinde kablosuz kayıt yapabilme imkanına sahip olursunuz. Görüntüler yüksek kalitede kaydedildiği için araç kameranızı televizyona veya bilgisayarınıza ya da cihaz hala kayıt halindeyken kendi LCD ekranında görüntüleri izleme imkanınız vardır.

Araç Kamerası Bulundurma Zorunluluğu


2014 yılının ilk çeyreğinde Rusya’da başlayan araç kamerası bulundurma zorunluluğu, Türkiye’de de zorunlu hale getiriliyor. Araç içi kameralar sayesinde trafikte ve trafik kazalarında artık hangi tarafın haklı olduğı ve hangi tarafın haksız olduğu kolaylıkla ayırt edilebilecektir. Kanun tasarısına göre, araçların plakasına çip, ön camlarına ise barkodlu etiketler yapıştırılacak. Bu sistemle karayollarında seyreden tüm araçların hareketleri adım adım izlenecektir. Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik öngöre tasarının ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından hayata geçecek olan projede birçok aracın plakası çipli plaka ile değiştirilecektir. Bunun sebebi olarakta terör, kaçakçılık, asayiş gibi suçlara karışanların en kısa sürede yakalanması ve bunların ölümlü yaralanmalı kazalarla sonuçlanan trafik ihlallerini en aza indirgemektir. Bunu en aza indirgemekte araç içi kamerası sağlayacaktır.

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2018, 17:30:03 Gönderen: GameLear »Etiket: