Aile Danışmanlığının Sağladığı Hizmetler - VİP Site Tanıtımları - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Forum

Gönderen Konu: Aile Danışmanlığının Sağladığı Hizmetler  (Okunma sayısı 455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GameLear

  • Administrator
  • *
  • İleti: 305
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Akademik: Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu
  • Bölüm: Bilgisayar Proğramcılığı
Aile toplumun en önemli yapı taşı olarak tanımlanabilmektedir. Anne ve babanın kan bağı ile kardeşleri bir araya getirmesi sonucunda aile kurulmaktadır.

Aile sosyal yaşamda da önem arz etmekte olup sağlıklı bir aile yapısına sahip kişilerin çocuklarında da bu sağlık dikkat çekmektedir. Aile zaman zaman sorunlar yaşayabilmekte ve bu sorunları kısa sürede çözebilmektedir. Ancak bazı aileler bu sorunları çözme açısından başarılı olamamakla birlikte çocuk gelişimini etkileyebilecek sorunları da ortaya çıkarmaktadır. Huzur üzerine kurulmuş bir ailede öfke sorunu yaşayan aile bireylerinden birisi bu huzuru bozmakta ve çocukların kişisel gelişimini etkilemektedir. Aynı sorun aile kurma yolunda ilerleyen çiftler içinde geçerli olup, profesyonel destek alınmadığı takdirde ileride oluşabilecek sorunların da önüne geçilememektedir. Bu sebeple öfke ailenin de aile kuracak kişileri içinde kontrol altına alması gereken bir faktördür. Öfke anında kişiler doğru olmayan tutum ve davranışları sergileyerek psikolojik sorunlara da yol açmaktadır. Buna bağlı olarak kişilerin bu sorunları önleyebilmesi için uzman kişiler tarafından öfke kontrolü tedavisi almalılardır. Bu tedavi sonucunda daha sağlıklı aile yapısı kurulabilir, daha sağlıklı çocuk gelişimi sağlanabilir.

Danışmanlık Hizmetlerinin Aile Yapısına Etkisi

İkili ilişkiler bazı zamanlarda sorun meydana getirmektedir. Danışmanlık hizmetleri ise oluşabilecek sorunların önüne geçerek veya sorunları çözerek hizmet sağlamaktadır. İzmir aile danışmanı hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler Nora Psikoloji firması sayesinde faydalanabilmektedirler. Uzman psikolog kadrosuna sahip bu firma aile yapısının düzelmesi ve daha kötü gitmemesi için gerekli tedavileri uygulamaktadır. İkili ilişkilerde meydana gelecek; aldatma, iletişim problemleri, öfke kontrolleri, kıskançlık gibi problemlerde kişilere uyguladığı terapiler sayesinde ilişkiyi kurtarabilir ve devam ettirebilir bir yapıya ulaştırmaktadır. Bu terapiler aileler içinde aile kurma yolunda ilerleyen kişiler içinde büyük bir önem arz etmektedir. İzmir psikolog ve danışmanlık hizmetleri sayesinde her soruna bir çözüm üreten bir kadroya sahip firma olan Nora Psikoloji; kişilerin aile kavramlarını düzene koymakta ve çocukların da psikolojilerinin etkilenmemesi için gerekli önlemleri almaktadır. Kaliteli bir hizmet sunan bu firma da psikolojik hizmetler en iyi şekilde sağlanmaktadır.

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2018, 17:08:16 Gönderen: GameLear »Etiket: