Omü Veteriner Fakültesi - Veteriner Fakültesi - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Forum

Gönderen Konu: Omü Veteriner Fakültesi  (Okunma sayısı 2100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GameLear

  • Administrator
  • *
  • İleti: 305
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Akademik: Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu
  • Bölüm: Bilgisayar Proğramcılığı
Omü Veteriner Fakültesi
« : 02 Aralık 2015, 03:07:37 »
Tanım;
Fakülte, 95/7515 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile 14.11.1995 tarihinde kurulmuştur. 26/06/2001 tarihli Yükseköğretim Kurulu Yürütme Kurulu toplantısında Fakülte bünyesinde üç bölüm ve 19 bölüm, ikisi 24/12/2004 tarihli İcra Kurulu Kararı ve bir bölüm eklenmiş bölüm sayısı ile 17.04.2014 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile 22'ye ulaşmıştır. Bugün itibariyle fakültemiz 5 bölüm ve 22 bölüm içeriyor.
Başlangıçta, Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'ne atanan küçük bir birim fakültenin kuruluşunu başlattı ve 12.01.2004 tarihinde Tıp Fakültesi'nden tahsis edilen Temel Bilim binasına taşınmıştır. Eğitim ve öğretim çalışmalarının çoğu bu binada yapılmaktadır. Fakültemizde 2010 yılında hizmete giren 5000 m2 kapalı alana sahip bir hayvan hastanesi ve sahara klinik uygulama hizmetleri sunan bir mobil klinik araç bulunmaktadır. Fakülte ana eğitim binamızın önünde tam donanımlı bir merkezi kafeterya bulunmaktadır.
14 Fakültemiz bünyesindeki bölümümüz Barajlarımızda laboratuvar altyapısı tamamlanmış ve hizmet vermeye başlamıştır. Katma bütçe imkanlarının sınırlı olması nedeniyle, eksiklikler çoğunlukla projelerden tamamlanmaya çalışılıyor.
Fakültemiz, 2015 yılında "Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği" ne (VEDEK) ulusal düzeyde akreditasyon amacıyla başvurmuştur. Ulusal akreditasyonu mümkün olan en kısa sürede tamamlamayı ve uluslararası akreditasyon için "Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği" (EAEVE) başvuru sürecini başlatmayı planlıyor.
Biz fakültediz; Öğrenciler ve akademisyenler, ERASMUS, FARABI ve MEVLANA programlarında programları verimli bir şekilde değiştirirler. Öğretim elemanlarımızın çoğu ERASMUS değişim programı kapsamında yurtdışında ders verdi. Öğrencilerimiz ERASMUS kapsamında dersler ve staj için Almanya, Avusturya, Polonya, İngiltere ve İtalya'ya gitti. Bu bağlamda, daha fazla öğrenci ve öğretim üyesi bu anlaşmalardan yararlanmaya çalışmaktadır. Ulusal öğrenci değişimi programı olan FARABI kapsamında, fakültemize yeni gelenler hariç tüm veteriner fakülteleriyle anlaşma yaptık ve FARABI ile fakültemize çok sayıda öğrenci başvuruda bulundu.
2007-2008 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını veren öğretim üyelerine sürekli kontenjan verilmesi nedeniyle öğrencilerin kaydı hızla artmış ve 2014-2015 öğretim yılında toplam öğrenci sayısı 500'ü aşmıştır.
Omü Veteriner Fakültesi ile ilgili bir önceki Bölümde Ders Noları Vb Özgür İçerik Paylaşabilirsiniz

NOT:Bu Okul ve Meslek Hakkındaki Görüşlerinizi Yorumlarınızla Belirtebilirsiniz ;)
« Son Düzenleme: 12 Mart 2017, 18:07:01 Gönderen: GameLear » 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kuruluş Tarihi Kutucuğa Yazın(1975):