Omü Tıp Fakültesi - Tıp Fakültesi - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Forum

Gönderen Konu: Omü Tıp Fakültesi  (Okunma sayısı 2489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GameLear

  • Administrator
  • *
  • İleti: 305
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Akademik: Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu
  • Bölüm: Bilgisayar Proğramcılığı
Omü Tıp Fakültesi
« : 02 Aralık 2015, 02:58:02 »
Tanım;
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1973 yılında eğitim ve akademik yapısına başladı ve 1975 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin kuruluşuyla kendi üniversitesine bağlandı. Hacettepe'de okuyan öğrenciler, Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde 1978'den bu yana 5. ve 6. sınıflara geldiğinde hizmet vermeye başlayan Tıp Fakültesi'nde okumaya başladı. 1982 yılından sonra tüm sınıflar Samsun'da eğitim görmeye başladı ve 1986'da Kurupelit yerleşimindeki yeni binalara taşındıktan sonra gelişmeye hız verdi ve ülkemizin saygın tıp fakülteleri arasında yer aldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, bugüne kadar medikal dünya için 5123 hekime sahip olan Tıp Fakültesi, "eğitim", "araştırma" ve "hizmet" üçlemesiyle misyonunu tanımlıyor. Temel Tıp Bilimleri, İç Hastalıkları ve Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü 42 Daireye, 144'ü Profesör, 80'u Doçent, 30'u Yardımcı Doçent, 2'si Öğretim Görevlisi ve 11'i Uzman olmak üzere 308 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde uzmanlık eğitimini tamamlayan hekimlerin sayısı 1600'e yaklaşıyor. İç Hastalıklarının Nöroloji, Gastroenteroloji, Onkoloji, Endokrinoloji ve Hematoloji Bilim Dalları ile İç Hastalıkları Dalları, Kardiyoloji, Alerji, Nefroloji, Hematoloji, Onkoloji, Nöroloji, Endokrinoloji, Gastroenteroloji ve Genetik Şube uzmanlık eğitimi verilebilir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 232 yabancı öğrenci olmak üzere toplam 1625 öğrenci, lisans öncesi tıp eğitiminin amacını "toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek doktorlar yetiştirmek ve isteyenlere yeterli altyapı sağlamak" olarak belirledi. Gelişmiş akademik eğitim ". Dünyada ve Türkiye'de tıp eğitiminde kaydedilen gelişmelere paralel olarak eğitim programını geliştiren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, öğrenci merkezli gözetimli öğrenme (PBL) programının temel unsuru olan yeni bir eğitim programı uygulamaktadır. 2003-2004'ten beri yeni öğrenciler. Yeni programın ilk üç yılı, tercih edilen bir yıllık İngilizce hazırlık sınıfından 6 yıl sonra PBL oturumları, sunumlar, mesleki beceri eğitimi, klinik beceri eğitimi, uygulamalar ve diğer destekleyici eğitim programlarından oluşur.


Omü Tıp Fakültesi ile ilgili bir önceki Bölümde Ders Noları Vb Özgür İçerik Paylaşabilirsiniz

NOT:Bu Okul ve Meslek Hakkındaki Görüşlerinizi Yorumlarınızla Belirtebilirsiniz ;)
« Son Düzenleme: 12 Mart 2017, 18:12:36 Gönderen: GameLear » 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kuruluş Tarihi Kutucuğa Yazın(1975):