Omü Sivil Havacılık Yüksekokulu - Sivil Havacılık Yüksekokulu - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Forum

Gönderen Konu: Omü Sivil Havacılık Yüksekokulu  (Okunma sayısı 1918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GameLear

  • Administrator
  • *
  • İleti: 305
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Akademik: Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu
  • Bölüm: Bilgisayar Proğramcılığı
Omü Sivil Havacılık Yüksekokulu
« : 02 Aralık 2015, 03:32:16 »
Tanım:

Sivil Havacılık Yüksekokulu, üniversitemiz havacılık sektöründe nitelikli personel yetiştirmek üzere 2009/15037 Bakanlar Kurulu kararı uyarınca 23 Haziran 2009 tarihinde kurulmuştur.

Ballica kampüsünde Yüksek Öğrenim Yüksekokulu aktif. 4 yıllık lisans programını yürüten Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü, Pilotaj, Uçak Gövde Motor Bakımı, Uçak Elektrik, Hava Trafik Kontrolü departmanları halen kuruluş aşamasındadır.

Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmesi, ilk öğrencilerini 2011-2012 akademik yılında almış ve kısa sürede tercih etmiştir. Diğer bölümler 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi için eğitim görüyor.

Programdan mezun olabilmek için, 5i (Türk Dili-Yabancı Dil-Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi) dersleri de dahil olmak üzere toplam 162 kredi almak zorunludur. Buna ek olarak zorunlu staj süresi kırk (40) iş günüdür.

Pilot Bölümü, 2014-2015 eğitimini başlatma aşamasındadır ve gerekli eğitmenler tamamlandığında lisans ve lisansüstü programlar almayı planlamaktadır.

Uçak Vücut Motor Bakım ve Havacılık Elektrik ve Elektronik Bölümü, Avrupa Birliği standartları SHY / JAR-66 Uçak Bakım Personeli Yönetmeliği ve SHY / JAR-147 Uçak Bakım Eğitim Kurumu Yönetmeliklerinin gereklerine uygun olarak eğitim sunmak için hazırlanmıştır. Uçak Motoru Gövde Bölümü, büyük ve küçük boyutlu uçakların bakımı, onarımı ve uçuşu için gerekli personeli sağlayacaktır. Eğitim, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile YÖK arasında yapılan anlaşmalar çerçevesinde uluslararası standartları taşıyacaktır. Mesleki kurslar doğrudan İngilizce olarak yapılacak ve JAR 147'ye bakım kurumlarında staj olanakları sunulacaktır.

Tüm Havayolu Hatları ve Bakım Merkezleri, Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Tedariği Bakım Merkezleri, Genel Havacılık Operasyonları ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren diğer tüm şirketlerin teknik bölümlerinde çalışmak için fırsat bulacaktır. Havacılık faaliyetlerinin bugün ve gelecekte yürütüldüğü tüm ortamlarda, çok eğitimli personele ihtiyaç duyulacak gibi görünüyor.

Öğrencilerimiz, havayolu şirketlerinin hat bakım ve onarım kurumları (MRO), Hava Kuvvetleri Hava Tankı Bakım Merkezleri, özel havayolu şirketleri ve diğer havayolu şirketleri ile staja ilişkin sözleşmelere uygun olarak en az bir dönem Teknik Proje ve Tamamlama dersini almalıdırlar. Havacılık alanında çalışan teknik departmanlar. Bir proje yapmak zorunda. Bu projelerin hazırlanması sırasında yukarıda belirtilen resmi ve özel kuruluşlarla işbirliği yapılacaktır.

Kolej, Aralık 2013'ten itibaren yeni binada faaliyete devam edecek. Bu yeni öğrenciler için gerekli tüm sosyal tesisler mevcut olacak. Bununla birlikte, mevcut binanın bulunduğu kampüs çevre düzenlemelerinde de yer almış ve sosyal tesislere sahiptir. Bu kampüste bile sosyal tesisler var. Öğrencilerimiz bu sosyal tesislerden de yararlanabilirler. Aynı anda 1000 kişiyi ağırlayabilecek yemek evleri, kafeler, kafeteryalar ve misafirhaneler bulunmaktadır.

Meslek okulunda internete bağlı yeterli sayıda bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Buna ek olarak, bilgisayarlarda öğrencilere sunulan pek çok lisanslı genel amaçlı ve mesleki programlar olacaktır.

Sivil Havacılık Yüksek Okulu; Tüm havayolu hattı bakım ve onarım kurumları (MRO), Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Arzı Bakım Merkezleri, özel havayolu şirketleri ve diğer havacılık operatörlerinin teknik bölümlerinde çalışmak için fırsat bulacak.Sonuç olarak,

Havacılıkta üstün nitelikli pilotlarla ileri teknolojileri anlayabilecek ve kullanabilecek ve yüksek standartları uygulayabilecek kalifiye teknik personel ve idari personel eğiterek havacılık endüstrisine ve sanayiye katkı sağlamayı hedefliyoruz.Omü Sivil Havacılık Yüksekokulu Bir Önceki Bölümde Ders Notları Vb Özgür İçerikler Paylaşabilirsiniz

NOT:Bu Okul ve Meslek Hakkındaki Görüşlerinizi Yorumlarınızla Belirtebilirsiniz ;)
« Son Düzenleme: 12 Mart 2017, 18:42:06 Gönderen: GameLear » 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kuruluş Tarihi Kutucuğa Yazın(1975):