Gönderen Konu: WordPress CDN Kullanımı  (Okunma sayısı 101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı creeper123

  • *****
  • İleti: 37
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili Görüntüle
  • Ad-Soyad: mehmet aslan
  • Akademik: Eğitim Fakültesi
WordPress CDN Kullanımı
« : 11 Haziran 2017, 19:59:30 »
Genel olarak host firmalarında dosyalarınız tek bir server üzerinde depolanır. Yani host firmasının serverı neredeyse sizin dosyalarınızda orada tek bir yerde depolanmış olur. Site dosyalarınızın tek bir serverda depolanmış olması uzaklık farklarından dolayı ziyaretçiler arasında performans farkını ortaya çıkaracaktır.

Mesela host firmanızın serverı Ankara'daysa sitenize Ankara'dan bağlanan biri hızlı gezinti yapacak fakat İstanbul'dan bağlanan biri daha yavaş bir deneyim kazanacaktır. Mesafe arttıkça bu yavaşlamada artacak ve Amerika'dan Ankara'daki sitenize bağlanan bir ziyaretçi uzaklıktan doğan yavaşlamadan dolayı pekte memnun olmayacaktır. Tam bu noktada CDN yardımınıza yetişiyor. CDN 'in çalışma mantığı, dosyalarınızı sabit bir server yerine dünya üzerinde birçok noktada bulunan serverlarda barındırmasıdır. Örneğin bir kişi İstanbul'dan sitenize bağlandı ise İstanbul'daki serverdan, Almanya'daki bir kişi bağlandığında Almanya'daki serverdan sitenize erişir. Dolayısıyla ziyaretçi sitenize dünyanın neresinden bağlanırsa bağlansın hepsi aynı şekilde hızlı bir bağlantı kurarlar.

CDN site hızınızı aşırı şekilde artırır, site hızınızın artması demek sitenizin google'da daha saygın bir hale getirir ve anahtar kelimelerinizde yükselmenize olanak tanır. Sitenizin trafiği artacağı için alexa sıralamarındada güzel bir düşüş sağlarsınız. Bunun dışında sitenize kötü niyetli kişiler tarafından yapılabilecek ddos saldırılarından da sitenizi korur. Wordpress CDN kullanımı günden güne artmaktadır, sizde geç kalmadan sitenizi CDN teknolojisi ile tanıştırın.Etiket: wordpress cdn 
 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kuruluş Tarihi Kutucuğa Yazın(1975):