Gönderen Konu: Bulgaristan Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Hizmeti  (Okunma sayısı 99 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bazkriz

  • *****
  • İleti: 108
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Ad-Soyad: baz kriz
  • Akademik: Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
Komşumuz Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi olduktan sonra, yani 2007 yılından itibaren diğer ülkelere uygulanan vize yani Schengen vize uygulaması dışındadır. Bulgaristan vizesi almak için bir takım prosedürleri yerine getirmek zorunluluğu bulunmaktadır. Bu vize çok uzun süreli bir vize olmaz. Tamamen turistik amaçlı bir vizedir. En fazla 15 gün kalınabilecek bir süre olarak belirlenmiştir. Bulgaristan'a seyahat etmeden önce yaşadığınız şehirde Bulgaristan konsolosluğu varsa oraya yoksa en yakın şehirdeki Bulgaristan konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekmektedir. Bunun için http://www.bulgaristanvize.com/ adresini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Vize başvurularında Bulgaristan vize ücreti olarak belirlenen bir harç parası vardır. Bu ücret de 60 Euro dur. Tabi Bulgaristan'a gidebilmek için yapmanız gereken prosedürler için de belli miktarda para harcamanız gerekmektedir.
 
 Vize Başvuru İşlemleri İçin gerekli Evraklar
 
    Bulgaristan vizesi gerekli evraklar sırasıyla, öncelikle pasaportunuz yoksa yeni bir pasaport çıkartmak veya varsa süresinin dolmamış olması gerekmektedir.
 
 Yeni ve biyometrik çekilmiş bir fotoğraf
 Banka hesap cüzdanı ve hesabınızda en az 1000 Euro -1500 Euro para bulunması gerekmektedir. Kalacağınız güne göre bu değişiklik göstermektedir. Günlük 100 Euro olarak hesaplanmalıdır.
 Bulgaristan vizesi almadan önce Bulgaristan konsolosluğuna başvuru yaparak, istenilen tüm evrak sırasıyla hazırlanıp teslim edilmelidir.
 Sırasıyla başvuru dilekçesi, seyahat sigortası, otel rezervasyonu, vize çıkış tarihinin belirlenmesi gibi prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.Etiket:
 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kuruluş Tarihi Kutucuğa Yazın(1975):