Gönderen Konu: Biyoistatistik Sonuçları  (Okunma sayısı 96 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osman75

  • *****
  • İleti: 64
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Ad-Soyad: osman gülmez
  • Akademik: Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi
  • Bölüm: bilişim
Biyoistatistik Sonuçları
« : 27 Mayıs 2017, 20:25:29 »


Bilim, araştırmayı deney yapmayı ve sonuçlarını incelemeyi öneriyor. Özellikle biyolojiye bağlı pek çok farklı bilim dalının da istatistiklerinin tutulması gerçekten çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Biyoistatistik şeklinde gören çok önemli bir konuda, önemli atılımlar yapıldı ve çalışmalar olumlu sonuçları ile insanlara yardımcı olmaya devam ediyor. Hangi konuda olursa olsun, bilimsel veriler dikkatlice inceleniyor, istatistikler tutuluyor ve yanılma payı en asgari düzeyde olarak insanlara hizmet veriyor.
Biyoistatistik Klinik Çalışmaları
Özellikle tıp bilimi sağlık alanında insanlar için önemi çok fazla olan bir bilim dalı. Canlıların gelişimini, sağlığını ve tıbbi avantajlarını dikkatle inceleyen çok yeni ve önemli çalışmalar dikkat çekiyor. Verileri her yerde kabul edilen insanların dikkatini çeken bir çalışma unsuru olan Biyoistatistik, klinik çalışmalarda kendini gösterdi deneylerle de doğruluğunu ispat etmeye devam ediyor. İstatistik tutmak her alanında çok önemli özellik ve işin ucunda sağlık olduğu zaman, istatistiklerinin hayatı önem taşıdığını söyleyebiliriz. Laboratuvar ve klinik çalışmaları, gerek çalışma anlayışı gerekse de sonuçlarıyla her zaman ilgi çekici olmuştur. Düzenli ve güvenilir istatistik bilgiler de her zaman önemini korumuş ve çalışmaları ile insanları aydınlatmaya devam etmiştir.
Biyoistatistik Olumlu Sonuçları

Bilimsel deneyler her zaman için daha pozitif sonuçlar ortaya koymakta ve insanlara yarar sağlamaktadır. Teknolojiyi de buna ile ettiğimiz zaman bilimsel verilerin insanlar için çok önemli olduğunun altını çizmek ve bu konuda vurgulama yapmak gerekebilir. Biyoistatistik ve olumlu sonuçlarıyla insanların ilerleyen dönemleri için çok avantajlı bir konuma geldiğini görüyoruz. her alanında bilimsel altyapı ve yanılma payı en asgari düzeyde tutan istatistik çalışmaları ile daha sağlıklı bir nesilleri ilerleyen zamanlarda görmemiz mümkün olacaktır. Bu çalışmalara işte tam da bu yüzden çok fazla önem vermeliyiz.Etiket:
 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kuruluş Tarihi Kutucuğa Yazın(1975):