Forum KURALLARI - OMÜ FORUM HAKKINDA - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Forum

Gönderen Konu: Forum KURALLARI  (Okunma sayısı 2488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GameLear

  • Administrator
  • *
  • İleti: 305
  • Cinsiyet: Bay
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Profili Görüntüle
  • Akademik: Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu
  • Bölüm: Bilgisayar Proğramcılığı
Forum KURALLARI
« : 31 Ocak 2016, 17:12:54 »
GENEL

Madde 1 - Forumda, yasal olmayan içerik yayınlamak, paylaşımda bulunmak; yasal olmayan site adresleri vermek kesinlikle yasaktır ve üyelik iptali nedenidir. Paylaşımı durumunda paylaşan kişi sorumluluğu almış sayılır ve şikayet halinde anında silinir.

Madde 2 - Başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, inanç, kültür ve diğer sosyal değerlerini inciten, cinsellik içeren yazılar yazmak ve bu konularda resimler yayınlamak; kaba, saldırgan ve küfürlü konuşmak, küçük düşürücü laflar söylemek yasaktır. Ayrıca düzeysiz tartışmalara girilmemelidir.

Madde 3 - Forum yöneticileri ile tartışmaya girmek, forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

Madde 4 -  Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini (ad, soyad, tel no vb.) yayınlamak yasak değildir

Madde 5 -
Forumlarımızda bilgi-yardım-destek-kaynak amaçlı olmayan site tanıtımı ve reklamını yapmak yasaktır.

Madde 6 -  Forum kurallarını ihlal eden bir üye gördüğünüzde, her mesaj altında bulunan Moderatöre Rapor Et butonunu kullanınız.

Madde 7 -  Kullanıcılar yaptıkları yorumdan kendileri mesuldür. Bu yorumlar forumumuzu ve forum yönetimini bağlamaz. Site yönetimi bu yorum ve içeriklerde her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Madde 8 -  Site yöneticileri uygun olmayan mesajları silme, düzenleme, taşıma ve kilitleme yetkisine sahiptir.

Madde 9 -  Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.


KONU

Madde 10 - Konu başlıklarınızda mümkün olduğu kadar konu ile alakalı ve açıklayıcı başlıklar kullanmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil yardım!!", "bu nedir", "bir sorum var" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız. Kullanıldığı takdirde karar yönetimin olup, açmış olduğunuz konu silinebilir ya da düzenlenebilir; devamı halinde ise uyarı nedenidir.

Madde 11 - Konular, ilgili forum altında açılmalıdır. Aksi takdirde, konu taşınabilir veya silinebilir.

Madde 12 - Yeni başlık açmadan önce, daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz. Daha önce açılmış konular herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinir.

Madde 13 - Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.


ANKET

Madde 14 - Üyelerin anket açma-başlatma hakları vardır. Ancak bu hak; fikilerin tartışılması, oylanması, ilgi ve beklentilerin belirlenmesi gibi önemli konularda geçerlidir. Anket açarken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, konunun çok sayıda üyeyi ilgilendirir nitelikte olmasıdır. Aksi durumda konu veya anket kaldırılabilir.


MESAJ

Madde 15 - İçeriksiz, sadece anlamsız noktalama işaretleri ya da smiley/gülücük işaretlerinden oluşan mesaj göndermek yasaktır. Forumumuz bilgi ve paylaşım ortamıdır. Bu tür mesajlar konuya herhangi bir katkı sağlamamakta, sadece veritabanımızda yer kaplamaktadır.

Madde 16 - Açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

Madde 17 - Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz.

Madde 18 - Konunuzu genel bakışta görünürken yada genel bakışta gözükmesi için yukarı çıkarmak/güncel hale getirmek için flood mesaj (tekrarlı mesaj)/yorum yazmak yasaktır. Aksi durum uyarı nedenidir.

Madde 19 - Açmış olduğunuz yardım konusuna ya da herhangi bir konuya yazmış olduğunuz mesaj sorunuza 24 saat içerisinde cevap verilmediyse [Moderatöre Rapor Et] butonunu kullanarak bize bildirebilirsiniz. Her konunun takibini yapamayabiliriz, bu sebepten dolayı konuyu güncel hale getirmek için ard arda flood mesaj/yorum yazmayınız. Aksi durum uyarı nedenidir.

Madde 20 - Mesaj/yorum yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız. İstisnai durumları hoş görmek yönetimin yetkisindedir.

Madde 21 - Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, smiley gibi ifadeler kullanılamaz.

Madde 22 - Kullanılan görsel Resim/Video gibi dökümanlar ve yazı içeriğinin doğruluğu olmayabilir.Veya Virüslu Olabilir Bu yüzden Görevli Olmayan Kişilerin paylaştığı ekleri yönetici kontrolü olmadan indirmeyiniz Bu durumlarda Forum sorumlu tutulamaz.

Madde 23 - Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen "Rapor Et" butonu ile yöneticilere bildiriniz.

Madde 24 - Mesajınıza ekleme yapmak için [Değiştir] butonunu kullanmalısınız.

Madde 25 - Başkasının Bir Mesajını Alıntı Yaparken [ALINTI] butonunu kullanmalısınız.


ÖZEL MESAJ

Madde 26 - Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

Madde 27 - Özel mesaj sistemi ile üyelere reklam mesajları yolliyamassınız şikayet edilği takdir mesaj atmnız yasaklanabilir forumdan uzaklaştırılabilirsiniz.


ÜYELİK

Madde 28 - Foruma üyelikte, kullanıcı adınızı sadece harf ve rakamlardan oluşacak şekilde seçmelisiniz. Kullanıcı adınızda "* , . ? ! - [ ) ] ( + & % # £ @ { / } \" vb. özel karakterler kullanmayınız.

Madde 29 - - Kullanıcı adları (nick) gereğinden fazla uzun olamaz (en fazla 18 karakter). Ayrıca kullanıcı adı en fazla 2 kelimeden oluşabilir.

Madde 30 - Kullanıcı adları küfür, argo ya da kaba sözcüklerden oluşamaz. Bir kişi, grup ya da toplumu aşağılar, hakaret eder ya da olumsuz imâda bulunur nitelikteki kelimeler kullanıcı adı olarak kullanılamaz.

Madde 31 - Çift/çoklu üyelik almak yasaktır. Tespiti halinde tüm üyelikler siteden uzaklaştırılır.

Madde 32 - Forumdan ayrılmayı düşünüyorsanız eğer, bunu ''çıkış'' butonunu kullanarak yapabilirsiniz. Üyeliğinizin engellenmesi veya konu ve mesajlarınızın silinmesi gibi talepler reddedilecektir.

Madde 33 - Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin forumdan uzaklaştırılabilirler.


YAZIM -İMLA

Madde 34 - - BÜYÜK HARFLE yazı yazmak bağırma anlamına gelir ve bu nedenle yasaktır.

Madde 35 - Forumda yazarken Türkçemizin kullanımına azami dikkat edilmelidir. Anlamsız sözcükler, yabancı sözcükler, gereksiz kısaltmalar uyarı ve ilgili mesaj için silinme sebebidir. Bu konuda farklı yaptırımlar uygulamak yönetimin elinde ve yetkisindedir.İMZA

Madde 36 - Forumda kullandığınız imzalar aşağıdaki şartlara göre olmalıdır. Aksi halde yönetim tarafından silinirler.

En fazla 5 satır yazı yazılabilir.(Kullanacağınız boşluklar satır olarak kabul edilir ve satır sayısına dahil olur.)
En fazla 1 resim eklenebilir.
En büyük resim boyutu 700x400 olmalıdır. (Büyük resimler, forumda konu bütünlüğünü ve mesajların akıcılığını bozmaktadır.)
En büyük resim dosya boyutu 1024 KB olmalıdır.
İmzanıza tahrik edici, aşağılayıcı, argo, ahlak dışı ya da propaganda içerikli yazı ya da resim ekleyemezsiniz.
* Yöneticiler bu kurallara tâbi değildir.

Video Ekleme

Madde 37 - Foruma Youtube videolarınızı ekliyebilirsiniz yapmanız gerek youtube emmed kodu arasına youtube linkinizi koymanız yeterlidir videolarınız ahlaka uygun ve konu başlıklarıyla alakalı olmalıdır.

GENEL - 2

Madde 38 - Yukarıdaki kurallara uymamanız halinde yöneticiler tarafından uyarılırsınız. Davranışınızın tekrarı halinde forumlardan uzaklaştırılırsınız.

Madde 39 - Forumlara mesaj gönderdiğinizde yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Önemli Not: Bu kuralların, siz değerli üyelerimizi sıkmak, üzmek gibi bir amacı kesinlikle yoktur. Amaç, herkesin burada huzurlu vakit geçirmesini sağlamaktır.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2016, 16:34:51 Gönderen: GameLear »Etiket:
 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kuruluş Tarihi Kutucuğa Yazın(1975):