Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
VİP Site Tanıtımları / Askeri Gemilerde Kullanılan Vana Tipleri
« Son İleti Gönderen: GameLear 29 Ocak 2018, 01:31:00 »
Günümüz sanayi endüstrisinde birçok boru sisteminde kullanılan ve anahtar görevi gören vanalar, akışkanların akışını kontrol etmek amacı ile kullanılmaktadır. Birçok farklı çeşide sahip olarak karşımıza çıkan vanaların ana çalışma prensibi, akışkanların açma kapama yöntemi ile debisini, hızını ve basıncını ayarlama görevini üstlenmektir. Birçok farklı alanda kullanım amaçlarına uygun şekilde üretilen vana tiplerinden bir tanesi olarak sürgülü vanalar göz önüne çıkmaktadır.

Sürgülü vanalar, boru sistemlerinde kullanılan vanalar arasında en basit çalışma prensibine sahip olan vanalardır. Bu vanalarda kapı işlevi gören iki sürgü ve bir mil yer almaktadır. Tamamen açma ya da kapama şeklinde çalışmakta olan bu vanalar, akışkanın geçişini ya tamamen sağlamakta ya da durdurmaktadır. Kısmi açık olarak kullanılması, vanada tahribat oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle basınçlı akışkanlarda kısmi açık olarak kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Askeri gemilerde kullanılmakta olan vanalar arasında buhar vanalar da yer almaktadır. Endüstriyel alanda buharlı boru hatları geri dönüşümü kolay olmasından dolayı kullanımına sıkça rastlanan bir boru sitemdir. Bu nedenle bu boru sistemlerinde akışkanın geçişini sağlamakta buhar vanalarına düşmektedir. Buhar vanalar, çalışma prensibi olarak diğer vanalarla aynı şekilde çalışmaktadır. Fakat sahip olduğu elemanlar sayesinde kısmi açık şekilde de kullanılabilmektedir. Oldukça yüksek basınçlara dayanıklı olan buhar vanalar, sızdırmazlık özelliğine de sahiptir.

Kelebek vana, askeri gemi boru sistemlerinde kullanılmakta olan bir diğer vana tipidir. Bu tip vanalarda kapama elemanı olarak düşey eksene yerleştirilmiş bir mil etrafında dönmekte olan mildir. İçerisinde bulunan metal klape ve elastik ya da plastik bir sızdırmazlık malzemesi kullanılarak sızdırmazlık özelliği sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu eleman boru ile vana arasında bulunan flanşta conta görevini de üstlenmektedir.

Askeri gemilerde görülen diğer vana çeşitleri olarak ise çamur vana, çekvalf, dış şarj vana, ani kapama vanası ve yangın vanası gösterilebilmektedir.

Askeri Gemi Vanaları Nereden Alınabilir?

Askeri gemi vanaları konusunda oldukça kaliteli hizmetler sağlamakta olan Dikkan Vana, en kaliteli ürünleri yaparak müşterilerine sunmaktadır. Askeri gemi vanalarını almak için adresini ziyaret edebilir ve kullanım amacınıza uygun en kaliteli ürünü seçebilirsiniz.


22
VİP Site Tanıtımları / Arıtma Sistemlerinin İşlevleri ve Fiyat Aralığı
« Son İleti Gönderen: GameLear 29 Ocak 2018, 01:24:24 »
Arıtma sistemlerine dayalı cihaz mekanizmaları belli bir işleyişe göre çalışmaya dayalı bir faaliyetleri ortaya koyma aşamasında gündeme gelmektedir. Su arıtma cihazları aşamasında da istediklerini ortaya koyma anlamında da gerekli hizmetleri ortama koyma konusunda da ön planda da yer alacaktır.

Arıtma sistemleri baz alındığında atık sulardan ya da şebeke sularının içerisinde yer alan seçenekleri ortadan kaldırmaya dayalı faaliyetleri ile de ortaya koyma konusunda da ön planda yer alacaktır. Suların daha içilebilir bir noktaya erişmesi kapsamında da elverişli sonuçları sağlama konusunda da gündeme gelecektir. Bu sayede de daha elverişli suları kullanma imkanı da arıtma cihazlarını kullanan kişilere sağlanan özellikler olarak ortaya çıkacaktır.

Arıtma sistemleri işlevi bakımından kullanıcıları memnun edecek bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Alkali su ortaya koyma konusunda başarılı sonuçlar verecek olup; aynı zamanda da etkili sonuçları da kullanıcılara sağlayacaktır. Suyun değerlerini arttıracak konumda yer alacak olan su arıtma cihazı sistemleri; aynı zamanda da daha sağlıklı olarak tüketilmesini sağlama aşamasında da aracılık görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirecektir. Su arıtma cihazlarının bu türdeki işlevlerini aktif bir konumda yer alması kapsamında da etkili olarak öne çıkacak olan gelişmelerden kaynaklı olarak da tüketicilere hitap ederek uzun vadede yarar sağlayacak olan makinalar olarak da ifade edilecektir.

Fiyat Bakımından Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazları her keseye uygunluk taşıyan biçimlerde de varlık göstermektedir. Aynı zamanda da su sebilleri de bu klasmanda yer alacak olup; tüketicileri memnun edecek işleve sahip olması ile de bilinen türdeki makineler olarak ifade edilecektir. Su sebili fiyatları açısından da farklılıklar gözlemlenebilmekte olup; daha çok kişinin kullanabilmesi açısından yarar sağlayacaktır. İçerisinde yer alan parçaların fonksiyonları ve özelliklerine dayalı artış gösterecek olan sebil fiyatları da kendi arasında değişiklik gösterecek türden olması ile bilinecektir. Yaygın bir şekilde kullanılan sebillerin arıtma cihazı olan modelleri yoğunluk olduğu anlarda devreye girecek ve su ihtiyacını mümkün mertebe karşılamayı da başaran makinalar olarak adından söz ettirecektir.


23
VİP Site Tanıtımları / Aile Danışmanlığının Sağladığı Hizmetler
« Son İleti Gönderen: GameLear 29 Ocak 2018, 01:17:30 »
Aile toplumun en önemli yapı taşı olarak tanımlanabilmektedir. Anne ve babanın kan bağı ile kardeşleri bir araya getirmesi sonucunda aile kurulmaktadır.

Aile sosyal yaşamda da önem arz etmekte olup sağlıklı bir aile yapısına sahip kişilerin çocuklarında da bu sağlık dikkat çekmektedir. Aile zaman zaman sorunlar yaşayabilmekte ve bu sorunları kısa sürede çözebilmektedir. Ancak bazı aileler bu sorunları çözme açısından başarılı olamamakla birlikte çocuk gelişimini etkileyebilecek sorunları da ortaya çıkarmaktadır. Huzur üzerine kurulmuş bir ailede öfke sorunu yaşayan aile bireylerinden birisi bu huzuru bozmakta ve çocukların kişisel gelişimini etkilemektedir. Aynı sorun aile kurma yolunda ilerleyen çiftler içinde geçerli olup, profesyonel destek alınmadığı takdirde ileride oluşabilecek sorunların da önüne geçilememektedir. Bu sebeple öfke ailenin de aile kuracak kişileri içinde kontrol altına alması gereken bir faktördür. Öfke anında kişiler doğru olmayan tutum ve davranışları sergileyerek psikolojik sorunlara da yol açmaktadır. Buna bağlı olarak kişilerin bu sorunları önleyebilmesi için uzman kişiler tarafından öfke kontrolü tedavisi almalılardır. Bu tedavi sonucunda daha sağlıklı aile yapısı kurulabilir, daha sağlıklı çocuk gelişimi sağlanabilir.

Danışmanlık Hizmetlerinin Aile Yapısına Etkisi

İkili ilişkiler bazı zamanlarda sorun meydana getirmektedir. Danışmanlık hizmetleri ise oluşabilecek sorunların önüne geçerek veya sorunları çözerek hizmet sağlamaktadır. İzmir aile danışmanı hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler Nora Psikoloji firması sayesinde faydalanabilmektedirler. Uzman psikolog kadrosuna sahip bu firma aile yapısının düzelmesi ve daha kötü gitmemesi için gerekli tedavileri uygulamaktadır. İkili ilişkilerde meydana gelecek; aldatma, iletişim problemleri, öfke kontrolleri, kıskançlık gibi problemlerde kişilere uyguladığı terapiler sayesinde ilişkiyi kurtarabilir ve devam ettirebilir bir yapıya ulaştırmaktadır. Bu terapiler aileler içinde aile kurma yolunda ilerleyen kişiler içinde büyük bir önem arz etmektedir. İzmir psikolog ve danışmanlık hizmetleri sayesinde her soruna bir çözüm üreten bir kadroya sahip firma olan Nora Psikoloji; kişilerin aile kavramlarını düzene koymakta ve çocukların da psikolojilerinin etkilenmemesi için gerekli önlemleri almaktadır. Kaliteli bir hizmet sunan bu firma da psikolojik hizmetler en iyi şekilde sağlanmaktadır.

24
VİP Site Tanıtımları / Ağır Ceza Mahkemesi Görev Alanına Giren Suçlar
« Son İleti Gönderen: GameLear 28 Ocak 2018, 02:18:57 »
Ağır ceza davaları, kanunlarla düzenlenmiş ve diğerlerine göre çok daha yüksek cezaları olan suçların incelendiği ve yargılandığı davalardır. İstisnalar dışında, ağır ceza gerektiren davalara bu mahkemelerde bakılmaktadır. Bu davalarda diğerlerinden farklı olarak tek yargıç değil, üç kişilik bir yargıç heyeti görev yapmaktadır. Yani sanık hakkındaki kararı tek bir kişi değil, üç kişiden oluşan heyet oy birliği ile vermektedir. Söz konusu davalarda verilen cezalar, hürriyeti bağlayıcı cezalardan oluştuğu için bu davalarda ceza avukatları ile çalışılması son derece önemlidir. Peki, bu mahkemelerin görev alanına giren suçlar hangileridir?

Hepimizin bildiği üzere en ağır suçlardan bir tanesi kasten adam öldürme (cinayet) olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani cinayet davalarına da doğrudan ağır ceza mahkemeleri bakmaktadır. Bunun dışında cinsel saldırı, yağma, resmi belgede sahtecilik, hileli iflas, devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, düşmanla işbirliği yapmak, zimmet suçu ve rüşvet suçu gibi davalara da ağır ceza mahkemelerinde bakıldığını söyleyebiliriz. Avukat İzmir bünyesinde faaliyet göstermekte olan birçok avukat, ceza davalarında etkili bir konumda yer almaktadır.

Ceza Avukatlarının Rolü

Ağır ceza mahkemesinin görevine giren davalarda yer alan avukatlar ceza avukatları olarak bilinmektedir. Avukatlar, soruşturma aşamasından kovuşturmaya kadar bütün aşamalarda sanıkların yanında olmaktadır. Bireylerin herhangi bir mağduriyet yaşamaları durumunda Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmaları gerekmektedir. Cumhuriyet savcısı, söz konusu şikâyeti inceleyecek, değerlendirecek ve gerek görmesi durumunda kamu adına ceza davasını açacaktır. Daha sonra suçla ilgili deliler bulunur, değerlendirilir ve olay mahkeme huzuruna çıkarılır. Bu aşamada bireylerin haklarını savunan, onlarla ilgili delilleri toplayan ve mahkemeye sunan kişiler ceza avukatlarıdır. Ağır ceza mahkemesinde görülen davaların sonucunda ağır cezalarla karşılaşıldığı için bu aşamada avukatlara büyük bir sorumluluk düşmektedir. Avukatların, gerek soruşturma gerekse kovuşturma aşamalarında oldukça dikkatli davranması ve gerekli savunmayı gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla genelde ağır ceza davalarına bakan ve bu konuda uzmanlaşmış olan avukatları tercih etmek büyük bir avantaj olacaktır. Yaşadığınız olayla bağlantılı olarak ceza avukatı arıyorum diyenler arasındaysanız oldukça hassas davranmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Yani davalarınızda avukat ihtiyacı duymanız durumunda en iyi avukat İzmir bünyesinde yer alan avukatlarla çalışmanız mümkün olacaktır.25
Fabo Makina, yıllardır piyasada profesyonel olarak varlığını sürdürmekte ve hep yaptığının üstüne yenilikler koyarak kendini oldukça geliştirmektedir. Yıllardır sizlerin güvenini kazanan firmamız iş ahlakına sahip, mesleki alanda yeterli, tecrübeli ve bilgili ekibiyle son teknoloji ürünlerini firmamıza kazandırmaktadır. Makinalarımız sorunsuz çalışmakta, hata oranları en aza, neredeyse hiçe indirilmektedir.

Müşterilerinin memnuniyeti ve güveni ile kendine destek bulup daha çok çalışma hırsına kapılmıştır. Firmamızı deneyen müşterilerimiz her zaman memnun kalmakta ve sürekli olarak tercih etmektedirler. Peki neden firmamız bir dünya markası? Başta belirttiğimiz gibi profesyonel ekibi sayesinde ve müşteri odaklı olması sayesinde. Fiyatlarımız son derece hesaplıdır ve kullandığımız ürünlerde hiçbir kalite eksikliği görülmez. Kesinlikle memnuniyet garantisi vermekte ve söylediklerimizin hepsinin arkasında durmaktayız. Mobil konkasör, tersiyer kırıcı gibi işlerde de yaptığı işlerden asla taviz vermemiş her zaman en iyiyi bulmayı amaçlamıştır ve amaçlarına her zaman ulaşmıştır da. Yüksek kalite standartlarında çalışan firmamız ne kadar başarılı olursa olsun bu kaliteyi düşürmemiş ve fiyatları da ters orantılı bir şekilde ayarlamıştır. Firmamızı tercihin etmeniz ile beraber hem ek masrafları önleyecek hem de cebinizin tasarruf etmesini sağlayacaksınız. Firmamız, gerçekten uzun yılların verdiği tecrübeler ile kaliteli ürünler çıkarmıştır. Bunun sonuncunda elde edilenler, müşteri memnuniyeti ve alanında bir numara olmaktır. Firmamız hala kendisini geliştirmektedir. Bunun bilincinde olduğundan yeni kazanımlar elde etmekte ve son sürat yeni makinalar üretmektedir. Asla dur durak bilmeyecek ve kendisini teknolojiyi takip ederek geliştirecektir. Çünkü bu işin en önemli kısmı çağa ayak uydurabilmek ve teknolojiyi takip etmektir. Firmamız da bu adımı en iyi şekilde yaptığının bilincindedir. Makinalarımız uzun ömürlü olup hiçbir sıkıntı yaşamayacağınız türdendir. Yapım aşamasında iken makinalarımızla özel bir ilgi ile uğraşmakta ve sorun olduğunda anında bu sorunu gidermeye çalışmaktayız. Satılık konkasör hizmetimiz de mevcut olup en iyi şekilde yapılmaktadır. İşlerimize son derece önem vermekteyiz. İşe yeni bir boyut kazandırmış ve sürekli boyutlandırmaya çalışmıştır. Tek amacımız piyasanın gerisinde durmayıp daha güzel, daha kaliteli makinalar elde ederek sizin memnuniyetinizi kazanmaktır.

26
VİP Site Tanıtımları / SEO Hizmeti ve SEO Fiyatları ile Bulutlara Yülselmek
« Son İleti Gönderen: GameLear 26 Ocak 2018, 12:50:47 »
İnternet çağının en büyük ve önemli zamanlarından birini yaşıyoruz. Tüm ticari ve ticari olmayan işletmelerin şirketlerin  internet üzerinden büyük paralar kazandığı ve bu şekilde yaptıkları reklam çalışmalarıyla yükseldikleri aşikârdır.

İnternet reklam çalışmaları her zaman kalıcı kitleler sağlamış ve ülkenin büyük bir bölümüne ulaşıp kullanıcılara hitap etmeyi başarmıştır. İnternetin hayatımıza girmesiyle de firma ve şirketlerin rekabeti de bu oranda büyük ölçüde artmış ve bunun sonucunda ise Seo çalışmaları ortaya çıkmıştır. Seo internet ortamında arama motorlarında ilk sıralarda veya kullanıcın rahatlıkta görebileceği ilk sayfada yükselme işlemidir. Biz seoyu sizin firmanızın çok büyük kitlelere ulaşması için gerçekleştiriyoruz. Seo hizmetimiz sayesinde internetten alacağınız randımanın haddi hesabı olmadan ürününüzle ilgili size yansıyan ilgiyi ve yansıyan satışları görmeniz kaçınılmadır. Seo hem şirketinizi yükseltir hem de kurumsal alanda imajınızı her zaman daha da iyiye götürmeyi amaçlar. Seo optimizasyonu sayesinde günümüzde internet kullanan yaklaşık 5 milyar kullanıcıya rahatlıkla ulaşabilmenin ve ürününüzü dilediğinizce tanıtabilmenin keyfini sürersiniz.

İzmir SEO çalışması yaptıracağınız zaman ilk işiniz seo paketleri incelemek olur. Firmanızın veya şirketinizin büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre yükselmeyi ne kadar çok isteyip istemediğinize göre seo paketleri değişiklik göstermektedir. Yeni bir firma iseniz eğer başlangıç paketi ile başlayıp sektördeki rakiplerinizle aranızda nasıl bir rekabet oluşacağınız görebilirsiniz. Ve bu başlangıç paketi sonrasında göreceğiniz etkilerden yola çıkarak da seo paketinizi arttırarak kurumsal seo paketlerine geçebilirsiniz. Eğer firmanız için yüksek kariyer hedefleriniz var ise bunun için kesinlikle kurumsal şekilde ilerlemelisiniz. Ve seo çalışmalarınızı her ay düzenli olarak gerçekleştirmeli ve arama motorlarında optimizasyon olarak en üst sıralarda yer almalısınız. Çünkü yapacağınız seo çalışması sayesinde firmanızın görünürlüğü ve sitenizin tıklanılırlığı gün geçtikçe artacak ve bu şekilde siz de siteniz de yükselmeye başlayacaksınız. İnsanlar arama motoru sizin sitenizle ilgili oluşturduğunuz anahtar kelimenizi yazdığı zaman karşılarına profesyonel kurumsal seo çalışmanız sayesinde ilk siz çıkabileceksiniz. Kurumsal seo çalışması yaptırmak istediğiniz zaman kullanacağınız web adresinizin de önemlilik derecesi o büyüklükte önem arz ediyor. İlle de .com şeklinde bir domain e ihtiyacınız olmayacak. Önemli olan sizin anahtar kelimelerinizin web adresinizde kullanıcı kolaylığı açısından net ve alışılagelmiş olmasıdır. Ama domaininizin .com şeklinde olması sizin kurumsallığınız için çok önemlidir. Kurumsal bir firma iseniz prestij açısından .com olarak domain almanız gerekmektedir.

SEO Fiyatları ise seçeceğiniz seo fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Biz bu konuda sizlere her türlü desteği göstermekte ve sizlere yardımcı olmaktayız. Firmanızın yükselebilmesi için ise size uzun süreler süren seo çalışmaları yapmanızı öneriyoruz. En az 3 aylık bir seo çalışması örneğin. Sizin bütçenizi düşünüp yapacağınız 1 aylık bir seo çalışması 1 ay sonra sönecek ve garantisi olmayan bir çalışmadır. En az 3 aylık olarak yaptırdığınız bir seo çalışmanızda ise arama motorlarında 3 aya yakın veya ortalarında arama motorunda ilk sıraya geldiğinizi görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bizim sayemizde seo çalışmalarınız konusunda büyük bir ilerleme kaydedebilecek ve sizlere sunduğumuz referanslarımız doğrultusunda da biz güveniniz tam olacaktır. Seo hizmeti ve kurumsal seo anlamında güçlü kadromuz ve çalışma ekibimizle sizlerin her zaman hizmetinizde olarak firmanız ve sizin için yaptığımız optimizasyon işlemlerimizde günlerce hatta gecelerce çalışarak sizin memnuniyetinizi sağlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. İnternet reklamlarının ne derece faydalı olduğunu ve seo hizmetlerinin yararlarını sizlere yaşatmak için sabırsızlanıyoruz ve iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Kaynak: https://proji.com.tr/
27
Site Tanıtımları / Öğrenciyi şirketle buluşturan oluşum
« Son İleti Gönderen: stajdayimnet 25 Ocak 2018, 19:47:29 »


Site adı: Stajdayim
Site Sloganı: Öğrenciyi Şirketle Buluşturan Oluşum
Site adresi:http://www.stajdayim.net
Stajdayim.Net nedir? Ne işe yarar?
Üniversite düzeyinde, staj arayan öğrencileri ve Öğrenci arayan şirketleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir platformdur.

Stajdayim.Net Sıkça Sorulan Sorular (SSS)
1) Stajdayim.Net'e nasıl üye olabilir?
Yanıt:
Stajdayim.net adresine tıklayın,
Üye ol butonuna tıklayın,
uyeol.stajdayim.net adresine yönlendirir.

2) Stajdayim.Net'e nasıl giriş yapabilir?
Yanıt:
Stajdayim.net adresine tıklayın,
Giriş yap butonuna tıklayın,
girisyap.stajdayim.net adresine yönlendirir.

3) Şirketler nasıl üye olabilir?
Yanıt:
sirketprofili.stajdayim.net adresi ile profilini oluşturabilir.

4) Öğrenciler nasıl üye olabilir?
Yanıt:
ogrenciprofili.stajdayim.net adresi ile profilini oluşturabilir.

5) Stajdayim.Net hakkında nasıl bilgi edinebilir?
Yanıt:
Stajdayim.net şirketlere ve öğrencilere yardım etmek için Yardım Merkezi adlı, yardim.stajdayim.net adresini oluşturdu.

6) Stajdayim.Net "Bilgi, İletişim ve Yardım" mail adresleri nedir?
Yanıt:
Stajdayim.net Bilgi: bilgi@stajdayim.net
Stajdayim.net İletişim: iletisim@stajdayim.net
Stajdayim.net Yardım: yardim@stajdayim.net

Stajdayim.Net Sosyal Medya’da!
Facebook:http://www.facebook.com/stajdayimnet
Twitter:http://www.twitter.com/stajdayimnet
İnstagram:http://www.instagram.com/stajdayimnet

Stajdayim.Net Yardım Merkezi Sosyal Medya’da!
Facebook:http://www.facebook.com/stajdayimyardim
Twitter:http://www.twitter.com/stajdayimyardim
İnstagram:http://www.instagram.com/stajdayimyardim
28
Genel / Ynt: Yaz Okulu Hakkında Bilgiler. ?
« Son İleti Gönderen: gkamer 23 Aralık 2017, 02:48:33 »
Yaz stajı mejburiyeti (30 iş günü) olan öğrenciler yaz okuluna kalabilir mi?
29
Genel / Ynt: Çan eğrisi ve ECTS Kredisi
« Son İleti Gönderen: bb 12 Aralık 2017, 00:43:45 »
Mrb omu de  gano 1.80 olursa geçemiyor muyuz ?? Fizik bölümü

30
Ders Notları Yardımlaşma / Ynt: Visual Basic Huzur Evi Otomasyonu
« Son İleti Gönderen: scooby 28 Kasım 2017, 22:24:34 »
Teşekkürler  :yehuuu:
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10