Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Merhabalar arkadaşlar bu konuyu tercih yapmış ve artık Ondokuz Mayıs Üniversitesi kazanlar için açtım çoğunuz başka illerden tek başınıza gelecekseniz ve kimseyi tanımıyor olacaksınız belki de daha önce hiç Samsuna gelmemiştiniz ailesi ile gelenler belki zorluk çekmeyebilir ama emin olun Samsuna geldiğinizde tanıdığınız bir arkadaşınızın olması sizin işlerinizi kolaylaştıracaktır. Belkide 12 ay yurda sözleşme yapmaktan kurtaracaksınız kendinizi şahsen ben ilk geldiğimde donanım haber üzerinden sağlam 5 arkadaş edinmiştim ve üniversiteyi onlarla bitirdim ilk buluşmamız otogarda oldu düşünsenize yeni bir şehre hiç kimseyi tanımadan başlamak var birde tanıdığınız insanlarla ben şanslıydım ki samsuna ilk geldiğimde tanımadğım arkadaşlarım tarafından karşılandım bu bölümde Ondokuz Mayıs Üniversitesi kazanan arkadaşlar hangi bölümü kazandıkları ve hangi ilden geldiklerini yazarlarsa doğru kişilerle tanışabilir ve üniversite hayatınıza 1-0 önde başlayabilirsiniz belki yazdıklarıma katılmıyor da olabilirsiniz ama ben çok faydasını gördüm. Bu arada yazıya özenmedim kusura bakmayın bu arada bölümden çok arkadaş çıkarsa bir önceki ana kategoride o bölümle ilgili konu açabilir ve grup oluşturabiliriz.
2
SORU-CEVAP / Ynt: Endüstri mühendisligi nasıl
« Son İleti Gönderen: GameLear 19 Temmuz 2017, 00:43:24 »
merhabalar öncelikle forumumuza hoş geldiniz öncelikle bu bölüm hakkında bilgim olup size yardımcı olmak isterdim forumun asıl amacıda bu zaten lakin aktif sayıya ulaşamadığımız sürece konular cevapsız kalıyor umuyorum ki öğrenciler zamanla forumu keşfedip böyle vb konularda bilgi alış verişi sağlaması çünkü bende sizin gibi tercih yaparken il hakkında veya okul hakkında bir bilgim yoktu çok üzücü bir durum sonuçta yılların geçecek belki hayatını belirleyecek ama 2 resim 2 yazıdan başka bir şey yok sorunuza dönersek yaşam bakımından maddi olarak ben gayet uygun olduğunu düşünüyorum diğer büyük şehirlere kıyasla aktiflik kısmında ise eh diyelim. Eğitim bakımından genel olarak okul hakkında eğitim seviyesi pek iyi olmadığı söyleniyor tabi ben bu söylentileri %1 kısmından söylenen söylentiler bu oranın arasına beni de dahil edelim. Böyle %1 kısımla genel olarak eğitimi hakkında yorum yapmayı pek doğru bulmuyorum. Eğlence kısmında da pek bir beklentiniz olmasın hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz tabi göreceli bir konu herkesin eğlence anlayışı farklı olabiliyor. Pek özenerek yazmadım kusuruma bakmayın. :teslim:
3
SORU-CEVAP / Endüstri mühendisligi nasıl
« Son İleti Gönderen: Istanbullu 16 Temmuz 2017, 22:05:30 »
Bu sene 19 mayıs endüstri yazmayı düşünüyorum egitim yaşam hakkında bilgi verebilir misiniz
4
Site Tanıtımları / Ucuz Script Nereden Satın Alınır?
« Son İleti Gönderen: creeper123 30 Haziran 2017, 21:38:06 »
Bir web sitesi kurmak ya da bir blog açmak script sayesinde oldukça kolaydır. Günümüzde herkesin bildiği gibi internet neredeyse yeni bir yaşam alanı haline gelmiş durumda. Hatta insanların büyük bir kısmı internet olmadan yaşayamıyor demek mümkün. Haliyle internetin bu kadar yoğun bir şekilde kullanılması web sitesi ve kişisel blog sayılarının da artışına neden oluyor. İnternet artık hem geniş bir bilgi paylaşım platformu hem de kazanç kapısı olarak görülüyor.

İnternetin bu kadar büyük bir öneme sahip olması nedeni ile pek çok kişi de kendi web sitelerini oluşturmak istiyor. Bilgisayar programları ve yazılımları hakkında bilgi sahibi olan yani donanımlı kişiler bu işi büyük bir ustalıkla halledebiliyorlar. Ancak program ve yazılım hakkında bir şey bilmeyen fakat web sitesi ya da blog açmak isteyen yüzlerce kişi de mevcut. İşte bu kişiler script satın alarak kolay bir şekilde site ya da blog açabiliyorlar.

Sitemiz Üzerinden Ucuz Bir Şekilde Script Alma İmkanı
Sitemiz bir web sitesi sahibi olmak isteyenler, blog açmak isteyen kişiler ya da mevcut sitelerine ve bloglarına yeni forumlar, alanlar eklemek isteyen kişiler için oldukça kullanışlı bir site. Script indir bağlantısı üzerinden satın alınan script çeşitleri pek çok sitede yer alıyor. Ancak ücretli ya da ücretsiz olarak indirilebilen scriptler mevcut. Güvenli ve kaliteli bir program arayanların tercihi bu bakımdan ücretli olanlardan yana olmalı. Sitemiz kişilere bunun için script indir bağlantısı altında ucuz bir şekilde script alma imkanı sunuyor.
5
Site Tanıtımları / Vegahukuk - Hukuk Genel Kurulu Kararları
« Son İleti Gönderen: bazkriz 29 Haziran 2017, 14:57:01 »
Hukuk Genel Kurulunca incelenerek direnme kararının süresinde temyiz edildiği anlaşıldıktan ve dosyadaki kağıtlar okunduktan sonra gereği görüşüldü:

Dava, iş kazası sonucu oluşan bedensel zarar nedenine dayalı maddi ve manevi tazminat istemine ilişkindir. Bu davayı açmadan önce bir avukata danışarak hareket etmelisiniz.

Davacı, 01.10.1997 tarihinde iş kazası sonucu yaralandığımı ileri sürerek 22.11.2000 tarihinde maddi tazminat istemli eldeki davadaki taleplerini, 06.07.2011 tarihli dilekçesi ile 20.000,00 TL manevi tazminat, ile 60.448,71 TL maddi tazminat olarak artırdığını beyan ederek maddi ve manevi tazminat istemiştir. Tazminat bedellerini belirlenmesinde uzman bir avukata sormanızda yarar olacaktır.

Davalı işveren, 10 yıllık zamanaşımı süresi dolduktan sonra verilen ıslah dilekçesi ile talep edilen tazminatların zamanaşımı süresi dolduktan sonra istendiğini ileri sürerek davaların reddini savunmuştur.

Mahkemenin davanın kısmen kabulüne dair verdiği karar, davalı vekilinin temyizi üzerine Özel Dairece yukarıda yazılı gerekçe ile bozulmuş; mahkemece önceki kararda direnilmiş, direnme kararı davalı şirket vekili tarafından temyiz edilmiştir.

Hukuk Genel Kurulu önüne gelen uyuşmazlık; ıslah dilekçesi ile talep edilen maddi ve manevi tazminat isteminin zamanaşımına uğrayıp uğramadığı noktasında toplanmaktadır.

Öncelikle; zamanaşımı ve zamanaşımının kesilmesi kavramları ile bunların sonuçları üzerinde kısaca durmakta yarar vardır.

Hukuk bürosu belgelerinde de belirtildiği gibi zamanaşımı; alacak hakkının belli bir süre kullanılmaması yüzünden, dava edilebilme niteliğinden yoksun kalmasını ifade etmektedir. Sonucu alacak hakkına son verme değil, onu eksik borç haline getire olarak ortaya çıkar. Zamanaşımına ilişkin düzenlemelerin temelinde; iddia edilen alacağın aradan uzun zaman geçmiş olmasına rağmen kullanılmaması karşısında borçlunun oldukça uzak geçmişte kalan bir borçtan doğabilecek ihtilaflara karşı korunması, kendi alacağına karşı uzun süre kayıtsız kalan kimsenin hu hakkının artık korunmaya layık olmadığını kabul etmiş sayılması yatmaktadır.

Borçlar Kanunumuzda asıl zamanaşımı süresi 10 yıl olarak kabul edilmiş, daha uzun ya da daha kısa sürelerin getirildiği özel hükümlerin saklı olduğu BK'nın 125. maddesinde belirtilmiştir.

Bilindiği üzere, işçi ile tazminat sorumlusu işveren arasında hizmet akdi ilişkisi bulunmaktadır. Davalı işveren işçi sağlığı ve güvenliğine ilişkin mevzuata aykırı hareketi ile davacı işçinin yaralanmasına neden olduğundan, bu davranışlar mülga 818 sayılı Borçlar Kanunu'nun (BK) 332/1 maddesinde belirtilen akde aykırı durumları oluşturur. BK.'nın 125. maddesinde düzenlenen on yıllık akdi zamanaşımına tabidir.

Kural olarak; zamanaşımı alacağın muaccel olduğu tarihten başlar. Avukat danışma hattı personellerinin belirttiği ve bilindiği gibi, BK'nın 132 maddesinde durma, 133. maddesinde de zamanaşımının kesilme nedenleri düzenlenmiştir. Ayrıca Türk Ticaret Kanunun 662 maddesinde, 6183 sayılı yasada ve İİK'nin 143. maddesinde de Borçlar Kanunundan ayrı olarak zamanaşımının kesilme nedenleri düzenlenmiştir. Kesilmede, durmadan farklı olarak kesilme tarihine kadarki sürenin yanması, kesilme tarihinden sonra sürenin yeniden başlaması söz konusudur. Kural olarak; kesilmeden sonra da aynı zamanaşımı süresi işlemeye başlar. BK'nın "Katı sebepleri" başlığını taşıyan 133. maddesinin birinci fıkrasında; "Borçlu borcu ikrar ettiği, hususiyle faiz veya mahsuben bir miktar para veya rehin yahut kefil verdiği takdirde, "İkinci fıkrasında" Alacaklı dava veya defi zımnında mahkemeye veya hakeme müracaatla veya icrai takibat yahut iflas masasına müdahale ile hakkını talep eylediği halde." denilerek zamanaşımını kesen sebepler arasında alacaklının dava yoluyla mahkemeye başvurması sayılmaktadır.

Burada somut olaya baktığımızda; eldeki dava devam ederken, 23.11.2003 tarihinde açılan sürekli iş göremezlik oranının tespiti istemli Kartal 1. İş Mahkemesi'nin 07.04.2009 tarih 2007/751 E., 2009/192 K. sayılı kararı ile davacının 23.09.1997 tarihinde geçirdiği iş kazası nedeniyle yaşına göre maluliyet oranının %11,2 olduğuna karar verilmiştir. Şu duruda davacının söz konusu davada sürekli iş göremezlik oranının tespitini istediği halde, eldeki asıl davada tazminat talebinde bulunmuştur.

Uyuşmazlığın çözümü için sürekli iş göremezlik oranının tespitine ilişkin hükmen BK. 133/11 anlamında bir dava yoluyla mahkemeye başvurma anlamına gelip gelmediği üzerinde durulmalıdır.

Bilindiği üzere, haksız fiilin unsurları; zarar, fiil ile zarar arasında illiyet bağı, fiilin hukuka aykırı olmasından ibarettir. Haksız eylem niteliğinde olan işverenin davranışı nedeniyle sorumluluğundan söz edebilmek için, haksız fiilin unsurlarından biri olan uğranılan zararın tespitinde işçide meydana gelen sürekli iş göremezlik oranının belirlenmesi önem taşımaktadır. Bu nedenle sürekli iş göremezlik oranının %11,2 olduğunun mahkemece tespiti ile sonuçlanan ve davacının açıkça zarara uğradığını ortaya koyan, kesinleşmiş mahkeme hükmünün de BK 133/11 anlamında bir dava yoluyla mahkemeye başvurma olarak kabul edilmesi gerekmektedir.

Bu açıklamalar ışığında somut olay değerlendirildiğinde, davacının 22.11.2000 tarihinde açtığı eldeki davada, Sosyal Sigortalar Kurumu Sağlık ve Maluliyet İşleri Daire Başkanlığı tarafından 30.11.2001 tarihinde sürekli iş göremezlik oranının %0 olarak tespit edildiğini öğrenmiştir. Davacı vekilinin 06.02.2002 tarihinde müvekkilinin sağ kolunun tamamen kullanılamaz hale geldiği belirtilerek sürekli iş göremezlik oranının yeniden belirlenmesi için itiraz etmesi üzerine, Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulunun 18.03.2003 tarihli raporu ile sigortalının geçirmiş olduğu iş kazası nedeniyle maluliyet gerekmediğine karar verilmiştir. Davacının beden gücü kayıp oranının tartışmalı bulunması ve 23.11.2003 tarihinde açılan sürekli iş göremezlik oranının tespiti istemi ile dava edilmesi üzerine sorunun çözümü için Adli Tıp Kurumundan görüş sorulmuş ve Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Dairesinin 29 Ağustos 2007 tarihli raporu ile davacının sürekli iş göremezlik oranının %15,2 olduğu tespit edilmiştir. İtiraz üzerine Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu'nun 21 Ağustos 2008 tarihli kararı ile davacının sürekli iş göremezlik oranı %11,2 olarak son ve kesin olarak saptanmıştır. İşte davacı ortaya çıkan bu yeni ve kesin olguya dayalı olarak zamanaşımını kesmek amacıyla istemde bulunduğuna göre davanın zaman aşımına uğradığını kabul etmek mümkün değildir.

Hukuk Genel Kurulundaki görüşmeler sırasında, somut olayda olay tarihinden sonra devam eden tedavilere bağlı olarak gelişen bir durum söz konusu olmadığından BK 125. maddesinde düzenlenen 10 yıllık zamanaşımı süresinin kaza tarihinden itibaren hesaplanacağı buna göre ıslah tarihi itibarı ile zamanaşımı süresinin dolmuş olması nedeni ile direnme kararın bozulması gerektiği görüşü ile sürülmüş ise de bu görüş yukarıda açıklanan nedenlerle çoğunluk tarafından benimsenmemiştir.

Belirlenen nedenlerle; mahkemenin zamanaşımı süresinin dolmadığına ilişkin kabulü usul ve yasaya uygun direnme kararının onanması gerekmiştir.

Açıklanan nedenlerle direnme kararının onanması gerekir.

SONUÇ:
Açıklanan gerekçeyle; davalı vekilinin temyiz itirazlarının reddi ile temyiz olunan direnme kararın ONANMASINA, aşağıdaki dökümü yazılı (3.866,20 TL) harcın temyiz edenden alınmasına, 15.05.2015 gününde oyçokluğu ile karar verildi.
https://vegahukuk.com/
6
Site Tanıtımları / Palamutbükü Tatil Merkezi
« Son İleti Gönderen: bazkriz 28 Haziran 2017, 12:29:05 »
Datça'ya 25 km. mesafede bulunan Palamutbükü tatil koyu adeta yeşil ile mavinin bir araya geldiği yer konumundadır. Turkuaz mavisi denizi ile farklı tonlardaki yeşili bu tatil koyunun eşsiz güzelliklerini oluşturmaktadır. Farklı tonlardaki yeşil dememizin sebebi zeytin, çam, maki ağaçları gibi çeşitlerin bu yörede oldukça sık bir şekilde görülmesidir.

Şehir hayatının klasik akışından sıkılan insanların mevsim fark etmeksizin tercih ettiği tatil merkezlerinden biri haline gelen Palamutbükü apart müşterilerine kalite ve konforu bir arada vaat etmektedir. Farklı tiplerde oda seçenekleri, yüzme havuzları, açık büfesi ve en önemlisi güler yüzlü hizmetiyle fark yaratan bu tatil merkezi hem ekonomik hem de konforludur.

Bu koy doğa yürüyüşleri içinde uygun alanlara sahiptir, Karia yolunun bir bölümü bu alanlardan bir kısmını oluşturmaktadır. Bol oksijenli havasıyla Palamutbükü tatil köyü şimdilerde sağlık turizminin de kalbi konumuna gelmiştir. Sizlerde bu sağlık ve tatil merkezinde yerlerinizi almak istiyorsanız irtibat numaramızdan bizleri arayarak hem tatil merkezi hakkında detaylı bilgi alabilir hem de rezervasyon yaptırabilirsiniz.
http://www.geborapalamutbuku.com/
7
Site Tanıtımları / NBase nedir? NBase nasıl satın alınır
« Son İleti Gönderen: bazkriz 28 Haziran 2017, 11:12:12 »
Elektronik sigara kullanımında temel maddelerden bir olan likit, hazırlanışı bakımından kolay ve farklılıklar göstermektedir. Likit hazırlamak için elinizde iyi nbase karışımının olması gerekmektedir.

Likit hazırlamada kullanılan ve ana maddelerden biri olan nbase nedir diye bir çok yeni kullanıcı aramaktadır. İçerisinde bitkisel yağların olduğu ve nikotin ile saf su ile oluşturulan karışımla hazırlanmaktadır. Pg ve Vg olarak adlandırılan bitkisel ürünlerle farklı türlerde nbase hazırlayabilirsiniz.

Piyasalarda birbirinden farklı şekilde nbase fiyatları bulunmaktadır. Bunun nedeni de içerisinde bulunan bitkisel karışımların yoğunluğu ve şişe ebatlarıdır. Online olarak nbase satış yapan internet siteleri bulunmaktadır. Buradan ürünleriniz temin edebilir ve kendinize uygun bir şekilde likit hazırlayabilirsiniz.  Velabuhar.com web sitesi müşteri odaklı büyümeyi tercih ettiğinden dolayı, En uygun fiyatlarla Nbase satışı yaparak müşteri memnuniyetiyle büyümeyi prensip ediniyor. Sizlerde size en uygun nbaseleri incelemek, dilediğiniz ürünleri güvenli bir şekilde satın almanız için http://www.velabuhar.net/ web sitesini ziyaret ederek temin edebilirsiniz.
8
Site Tanıtımları / HD Film izle
« Son İleti Gönderen: creeper123 27 Haziran 2017, 22:32:51 »
Evde istediğiniz zaman film izlemek için film seyret seçeneğini kullanabilir ve bu sayede indirmek zorunda kalmadan istediğiniz filmleri online olarak seyredebilirsiniz. Dilediğiniz her durumda sisteme erişim sağlayarak bu şekilde herhangi bir problem yaşamadan film izleme imkanı elde edebilirsiniz. Vizyonda yer alan filmler en kısa süre içerisinde sisteme eklendiğinden bu sayede sinemaya gitmek için vakti olmayanlar online ortamda film keyfini doya doya yaşayabilirler.

Özellikle korku filmi seyretmek isteyenler yerli veya yabancı korku filmlerini sistem üzerinden izleyebilmek için korku filmi izle seçeneğini kullanabilirler. Bu sayede dilediğiniz her durumda eski veya yeni yapım korku filmlerini indirmek zorunda kalmadan sistem üzerinden seyredebilirsiniz. Seçtiğiniz filmleri indirmek için beklemeden online ortamda anında izlemeye başlayabilirsiniz. Özellikle eğlenceli film seçenekleri arasında yer alan komedi filmi izle seçenekleriyle dilediğiniz her durumda yeni ya da eski yerli veya yabancı yapım filmleri seyretme imkanı elde edebilirsiniz.
9
Site Tanıtımları / Teknolojik Medikal Cihazlar
« Son İleti Gönderen: creeper123 27 Haziran 2017, 18:19:47 »
Plastik cerrahi, dermatoloji, jinekoloji, kadın genital estetiği alanlarında en yeni teknolojileri hastane ve kliniklerle buluşturan Sanomed, 2004 yılından bu yana İstanbul merkezli olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Temel hizmet prensibi tıbbi yararlar ve teknoloji üstünlükleri olan firma medikal alanda çok yönlü çözüm geliştiren cihaz sunmaktadır.

Ameliyatsız Cilt Germe Cihazı
Ciltte yaşlanma, su kaybı, çevresel etkenler nedeniyle sarkma oluşur. Kaş bölgesi boyun altı gıdı bölgesi için Fokus ultrason (hifu) cihaz etkili çözüm geliştiren bir üründür. Çoğu zaman bir seans yeterli olmakla beraber bazen 2 ya da 3. kez de uygulama gerekebilir. Deri altına gönderilen termal enerji germe işleminde belirleyicidir.

Dövme ve Kalıcı Makyaj Çözümü
Çok yönlü yarara sahip q switch lazer cihazı kalıcı makyaj, dövme, doğum lekelerini yok etmek için geliştirilmiştir. Ayrıca melazma, akne, sıkılaşma, akne izi tedavisi, güneş lekesi sorunlarında da etkili olan cihaz kolajen artımı çözümü ile hedef sonuca ulaşır.  Devam eden seanslarda cilt kabuklanma yapmayacaktır.

Yara Onarım Cihazı
Elastik liflerin kalitesini yitirmesi, sarkma, yara sorunları için fraksiyonel lazer cihazı etkili çözüm geliştirmektedir. Özel ışınlar ve sınırlı hasar özelliği ile yara olan bölümü pürüzsüzleştirir, cildin diğer bölümü ile bütünleşmesini sağlar. Cilde esnekliğini ve gerginliğini yeniden kazandıran cihaz, vücudun kendini onarma mekanizmasını güçlendirir. Doktorun belirlediği seans sayısıyla 15 dakikalık bir uygulama sonrasında hedef sonuca ulaşılmaktadır.
10
Site Tanıtımları / Metin2 yang satan siteler hangileri?
« Son İleti Gönderen: nullsix 27 Haziran 2017, 10:10:49 »
Metin2 yang satan siteler hangileri?

Bugün sizlere metin2 yang satan siteler arasından en iyisini tanıtacağım. Epinsultan.com adı altında hizmet sunan internet adresi, ziyaretçilerine çeşit çeşit metin2 yang çözümü sunmaktadır. Buradan yang ihtiyaçlarınızı tek tuşla karşılama şansı elde edebilirsiniz.

Epinsultan.com ile birlikte metin2 yang dışında; metin2 ejder parası, Legend Online elmas, Joygame oyununda JoyPara ve çok daha fazlasını yine alabileceksiniz. Site üzerinden alışverişlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Steam koduna ihtiyacınız varsa, bu konuda da yine epinsultan.com tercihinde bulunmanızı tavsiye ederiz. Site içerisinde sizi çeşit çeşit Steam kodu bir arada bekliyor olacaktır.

Ayrıca League of Legends oyunu için riot points (rp) satın almak için epinsultan.com sitesinden şaşmayınız.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10